FK Staříč - Brušperk, 4:1, (3:0) "Okresní Pohár"

Branky  :    14. Kaulinec ( Musálek )     1:0
                  22. Kaulinec ( Musálek )     2:0
                  25. Musálek ( penalta)       3:0
                  72. Musálek ( sam.akce )   4:0
                  81. Krejčok        4:1
ČK : 88. Smetana - červená karta během zápasu, Druhé napomenutí během utkání, 1.ŽK ­ 80. min ­ NCH ­ úmyslné zdržování: zakopnutí míče v přerušené hře na protest proti rozhodnutí rozhodčího.2.ŽK + ČK ­ 88. min ­ NCH ­ úmyslné zdržování: zakoputí míče na protest proti rozhodnutí rozhodčího.
Rozhodčí :  Michal – Pokluda, Šašinka
Diváci : 88
Smetana – Krpec, Kocich, Jukl, Malý,Michna – L.Baran, Vandas, Musálek, Trčka - Kaulinec

Střídání : 46.L.Baran - Svobodník  70.Trčka - Quitt  80.Kocich - Morys  82. Musálek - Říha  88.Kaulinec - Geryk

Trenér : Martin Blahuta

Do letošního okresního poháru se přihlásily jen čtyři týmy: Nýdek, Dobratice, Brušperk a loňský finalista krajského poháru náš tým FKS. V prvním kole výhrály Dobratice v Nýdku 6:1 .... a nás po spanilé loňské jízdě pohárem čekal nováček krajského přeboru Brušperk.
                      Po výsledkově a herně nepovedené přípravě se náš trenér Blahuta rozhodl v tomto utkání pro defenzivní rozestavení 5 – 4 – 1.Z našeho kádru …. chyběl v tomto utkání pouze zraněný Jurek, pracovně vytížený Kolář a stále nedořešený Burda. Přestože jsme byli pod stálým tlakem a přežili jsme spoustu šancí, tak se ve 12 a 13 minutě mohlo měnit skóre v náš prospěch, jenže výborně hrající Kaulinec se dvakrát neprosadil proti brankáři Brušperku Pacanovskému. Po akci Musálka se náš nejlepší střelec v přípravě ( 5 branek ) Kaulinec tentokrát ve 14.minutě nemýlil a FKS překvapivě vede 1:0. Trčka v 19 minutě mohl přidat dalekonosnou střelou další branku, ale golman hostí byl připraven a vytěsnil míč na roh. Ve 22.minutě opět po přihrávce Musálka zvyšuje Kaulinec na 2:0. A když ve 25.minutě se štěstím proměňuje Musálek  penaltu začíná být zaděláno na obrovské překvapení v poháru. Skálopevná obrana FKS udržela do poločasu čisté konto, i když to bylo s velkým štěstím a s velkou obětavostí všech hráčů v zelenočerných dresech. A kdyby ve 33.minutě Lukáš Baran po dalším skvělém brejku a samostatném nájezdu překonal Pacanovského počtvrté, bylo by to pro Brušperk příliš kruté.
                    V poločasové přestávce se skloňovalo jenom slovo pokora, přestože jsme vedli 3:0 udělal trenér domácích jednu změnu , L.Barana nahradil Svobodník, nová posila z Palkovic. Na potvrzení pravidla že fotbal nemá logiku jsme měli dlouhých 45 minut. Soupeř se pokoušel o zvrat, Petr Cigánek .... vysílal jednu finální přihrávku pro své spoluhráče za druhou, ale Krejčok a spol neměli svůj den, trefovali tyčky, břevna a nebo výborného Smetanu v naší svatyni. A místo kontaktních branek, přišel další skvělý okamžik utkání, Musálkova střela v 72.minutě se zatřepetala až v síti 4:0. V 75.minutě zbytečně v pokutovém území fauloval Quitt, rozhodčí Michal správně nařídil penaltu, ale Vrána ji neproměnil, trefil pouze břevno.Jediný gól Brušperku vstřelil v 81.minutě Krejčok a stanovil tak konečný výsledek na 4:1 pro Staříč. Ve finále poháru tak na sebe narazí Staříč a Dobratice. Vsobotu nás čeká mnohem důležitější zápas a to start do sezóny 2018/19, když od 15:00 přivítáme doma NOŠOVICE!
Martin Blahuta: „ Ano soupeř nás asi podcenil, pokud viděl, naše výsledky v přípravě není se čemu ani divit, ale tentokrát jsme nastoupili téměř v optimální sestavě a za velkou bojovnost, obětavost a produktivitu si vítězství asi zasloužíme. Vítězství je o to cennější, že tým Brušperku nastoupil až na Lisického kompletní ..... Jedinou kaňkou utkání je vyloučení Smetany.“