Branky  :      18. R.Merta ( trestný kop )        0:1
Rozhodčí :  Šigut –Somr, Ostřanský
Diváci : 188
Smetana – Malý, Kocich ( 51. Vlček ), Jukl,Michna – Musálek, Krpec, Vandas, Trčka – Kaulinec, Quitt ( 77.Říha )  Trenér : Martin Blahuta

Smolík – Závodný, Király, R.Merta, Warzecha – Skalický, Kusý, Huška, Kocúr ( 88.T.Vyvial )  - Vrtný, Skurka ( 77. Bílek )  Trenér : Petr Bauman

Pikantní souboj trenéra Blahuty proti „svým“ Palkovicím .... , nabídlo třetí kolo OP. Tříbodový FKS se musel obejít v tomto šlágru kola bez svých posil z Palkovic Burdy a Svobodníka, díky „ligové“ dohodě mezi kluby. A nebyly to jediné ztráty v sestavě Staříče, chyběl taky Strakoš ( dovolená ), L.Baran ( B7), Kolář ( práce) a stále je zraněný Michal Jurek. Naopak poprvé v sezóně nastoupil dispečer naší zálohy Jakub Vandas. I hostující Palkovice počítaly ztráty, chyběl Magera, Kozel, Slíva,Hrabovský před sezónou odešel Musil do Lískovce a aktivní kariéru  ukončil dlouholetý kapitán Lesniak, ale taky se do týmu vrátil Kocúr a Király.
               Už ve čtvrté minutě se mohlo měnit skóre, chytrý lob Musálka skončil na břevně. O minutu později bodlo Kaulince jen těsně minulo tyč brankáře Smolíka. A ve 12.minutě Kocichova dalekonosná střela našla jen náruč Smolíka. Hosté hrozili jen z rychlých brejků, které tahal rychlonohý Skurka. A to, že fotbal nemá logiku se potvrdilo v 18.minutě, nákop z poloviny hřiště Romana Merty skončil k překvapení všech až v síti 0:1. Za dvě minuty mohlo být srovnáno, Quitt vysunul Kaulince do gólovky, ale Kaulincovi na podzim zvlhl střelecký prach a netrefuje zařízení. Quittova lahůdka z voleje opět jen trefuje pozorného Smolíka a tak poločas po střelách v počtu 5:1, končí výsledkem 0:1.
               Další rána do naší sestavy se udála v 51.minutě, kdy po zákroku neviditelného kanonýra Vrtného musel ze hřiště náš nejlepší hráč v tomto utkání Kocich, kterého nahradil dorostenec Vlček. Přeskupili jsme posty a dál pokrčovali ve snaze o vyrovnání. Tři střelecké pokusy v rozmezí 61. až 66.minuty z kopaček  Vandase, Kaulince a Musálka však byly jen pochoutkou pro Smolíka. Po vystřídání Quitta ( od 51.minuty hrál v záloze ) v 77.minutě jsme začali hrát na tři útočníky, ale byli proti nám  všichni svatí, Musálek  trefil v 82.minutě tyč  a dorážka opět skončila v rukavicích Smolíka. Po trestném kopu Vandase trefuje hlavou Michna břevno! Do konce zbývalo i s nastavením 8 minut, hrajeme vabank, do útoku se posunul i Jukl, hosté mohou trestat, ale Vrtný nebyl v tomto utkání nebezpečím pro dobře pracující obranu FKS. A tak po snad jediné střele ( spíše centru ) Palkovic, si hosté odvážejí tři body a opakují výsledek z roku 2017 ..... Naše druhá porážka v řadě 0:1 .... mrzí o to víc, že soupeř nebyl lepší, ale šťastnější a to nás teď čeká Lískovec.