FK STAŘÍČ : PÍSEK 4:1 (1:1)

22.04.2019 23:16

15.KOLO - OKRESNÍ PŘEBOR FK STAŘÍČ : PÍSEK 4:1 (1:1)

Branky: 20. Byrtus 0:1 45. L.Baran ( odražený míč ) 1:1 52. Kaulinec ( Vandas ) 2:1 76. Strakoš ( trestný kop) 3:1 87. Kaulinec ( Strakoš) 4:1

Rozhodčí: Ostřanský - Malinovský, Sekanina ....

Diváci : 118

Smetana – Krpec, Jukl,Strakoš, Michna – L.Baran, Vandas, Burda, Trčka – Kaulinec, Kocich Střídání : 71. Kocich – Malý 77. Burda– Kolář 79. L.Baran – Říha 81. Michna – Morys 88. Trčka - Kautský

Trenér : Martin Blahuta

FKS porazil Písek i podruhé .... v sezóně 2018/19 a to stejným výsledkem 4:1, přestože po dvaceti minutách prohrávali svěřenci trenéra Blahuty 0:1. Chtěli jsme nastoupit s vítěznou sestavou z Metylovic, ale zranění Musálka to nedovolilo a na skvěle připravenou hrací plochu .... ( klobouk dolů před D.Strakošem ml.) tak vyběhl opět zkušený čtyřicetiletý Jirka Michna. Už po dvaceti sekundách se třepala písecká síť, ale po centu Trčky to byla jen síť nad břevnem. A ve čtvrté minutě trefuje L.Baran břevno, v osmé Kaulinec jen těsně minul branku Lukáše Byrtuse. A na gól se čekalo dál, naštěstí pro FKS „Koty“ zázračným zákrokem ve 12.minutě nedopustil radost hostů, ta bohužel přišla ve 20.minutě z kopačky Byrtuse Patrika 0:1, neprůstřelnost Smetany tak trvala pouze 142 minut. Branka hostů značně ovlivnila psychiku domácích, ti se sice snažili o vyrovnání, ale šance Kaulince a Jukla zůstaly nevyužity. Naopak gól do šatny Barana změnil zbytek utkání, poločas tak končí 1:1 a ve druhém poločase bylo na hřišti jen jedno mužstvo, a to FK Staříč. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení hráčů a to se ukázalo jako dobré řešení. Sestava se tak změnila – Smetana – Krpec, Jukl, Kocich, Michna – Burda, Strakoš, Vandas, Trčka – Baran, Kaulinec , a už do 51.minuty, měl Kaulinec sám tři gólovky, které překvapivě zahodil. Ale v 52.minutě se konečně skóre měnilo, Vandasův roh usměrňuje do sítě Kaulinec 2:1. V 58.minutě to mohlo být už 3:1, ale znovu Kaulince vychytává Byrtus. V 68.minutě, odmítá znovu skvělý Smetana vyrovnání, Šwierczek v jediné šanci hostů ve druhé polovině si na Lukáše nepřišel.Pojistku vedení Staříče trestným kopem zajišťuje Strakoš , v 76.minutě tak z hlasatelny zní : Staříč : Písek 3:1. Do hry se tak dostávají všichni náhradníci Malý, Kolář, Říha, Morys a Kautský, nedostalo se tak pouze na brankáře Vavříčka. Definitivní tečku za utkáním udělal svým 23 gólem v sezóně Kaulinec, kterému naservíroval míč Strakoš 4:1.Po 15.kole tak máme 28 bodů, na první místo ztrácíme bodů šest a na čtvrté Palkovice máme po jejich remíze s Baškou 2:2 náskok tří bodů a tak zbývajících sedm kol bude zajímavých, ale reálně se musíme soustředit na boj o udržení třetí příčky. V dalším utkání zajíždíme na Hukvaldy, které mají po porážce v Neborech existenční starosti. Martin Blahuta „ Písek hrál v prvním poločase velice dobře, my jsme zahazovali šance, ale i nás podržel Smetana a tak si myslím, že se hrál výborný fotbal se zaslouženým poločasovým výsledkem 1:1. Ve druhém to už bylo jinak, projevila se naše lepší fyzická kondice a vítězství bylo zasloužené a je dílem celého kolektivu. Teď jedeme na Hukvaldy a po přečtení rozhovoru s trenérem Hukvald Veselkou, mám velkou motivaci:) a věřím, že vyhrajeme!“