05.09.2011 09:05

Sestava: Kuchta - Jukl,Váňa,Janota,Kozel - Řezáč(46´Vojkovský F.),Strakoš,Pešek,Merta - Rada,Šištík¨
Branky: 30´Pešek 3:1,49´Pešek 4:2,51´Šištík 4:3
Ž.K: Kozel,Strakoš

Ve třetím kole krajské soutěže 1.B třídy zajížděl FK do Starého Jíčína,kde je již tradičně nepřátelské prostředí,zejména pro skalní příznivce a těch po výsledku na menším hřišti se spoustou osobních soubojů s největší pravděpodobností nepřibude...

Přitom utkání co se herního projevu v první čtvrthodině ani zdaleka nenasvědčovalo utrpěnému debaklu.V 16.min po ztrátě míče při kombinaci Jukl-Strakoš fauloval v boji o míč Pešek domácího útočníka a z trestného kopu z 18m trefili domácí šibenici 1:0.Po dalších ztrátách míče před naším pokutovým územím přidali domácí další dvě laciné branky a stav 3:0 po 25 minutách nevěstil nic dobrého.Ve 30 min po nahrávce Šištíka snížil Martin Pešek umístěnou střelou k tyči na 3:1.Po rozehrání na půli hřiště domácí okamžitě kontrovali a po uličce z levé strany proměnili domácí čtvrtou šanci ve čtvrtý gól.O morálce,bojovnosti a dalších vlastnostech důležitých pro lepší výsledky nebylo nutno po polovině utkání v kabině FK ani mluvit.Jedinou změnou do druhého poločasu bylo střídaní záložníka Řezáče Vojkovským,který se postavil na levou stranu obrany.

Euforie přestávkového pohovoru trenéra Sluštíka trvala na hřišti pouze do 60 min.V té době hosté snížili po další přihrávce Šištíka Peškem nejprve na 4:2 a o dvě min. později sám Šištík z hranice šestnáctky k tyči snížil na 4:3.Na lavičce zvžoval trenér i nasazení J.Volného,který po zranění byl jedním ze dvou hráčů na lavičcele,ale tři hrubé chyby a kvalitní zakončování šancí soupeře vyrazily dech a zbytek sebevědomí všem hráčům.Odevzdaní hosté potom šnůrou individuálních chyb dopomohli domácím k rekordnímu vítězství.

Z pohledu hostů byl tento zápas mizernou tryznou,v konečném účtování však jde o ztrátu tří bodů na hřišti soupeře,s čímž se tak trochu počítalo.V nekompletní sestavě bez Michny,J.Volného,Bernklaua,Jurka a zejména brankáře Smetany se ukázalo,že kádr družstva je poměrně úzký a 1.B třída potřebuje kromě snahy i fotbalovou kvalitu.