24.04.2009 17:34

Branky: 2 x Šištík

Holinka – Jukl, Mec, Janota, Bernklau (Koza) – Bittner (Čuba), Váňa (C), Pešek, Hendrych (Weissmann) – Volný, Šištík

Náhradníci: Weissmann, Koza, Čuba, Strakoš, Dvořák

Ve čtvrtém zápase nás Pod Okrouhlou čekalo odložené první jarní kolo. První velkou prověrkou v boji za postupem do I. B třídy byla rozjeta Ostravice i když v posledním zápase trochu přibržděná prohrou v Bukovci. Na zápas vyšlo ideální počasí a konečně jsme si mohli také vychutnat terén dobře připraveného domácího hřiště. Od počátku jsme se opět zakousli do soupeře a brzy se mohli opět radovat z vedení. Po pěkné akci se k zakončení dostal střelec posledních dnů Petr Šíštík a zavěsil -1:0. Pak se dostali do hry i hráči Ostravice, ale většinou své útoky ukončili na dobře hrající obranné řadě. Od 25. minuty jsme začínali přebírat otěže zápasu. Po pár slibných střelách Petra Šištíka, Pepy Volného a Martina Peška se však skóre neměnilo. Zhruba kolem 30. minuty si však mohli diváci vychutnat pěkně zahranou standardku v podání Martina Peška, který svou střelu perfektně zatočil na břevno. Dále jsme vyvíjeli tlak po stranách hřiště kde dobře pracoval Marek Hendrych a Tomáš Bittner. Do poločasu jsme náš tlak pečetili druhou brankou „stařičského Gluščeviče“ Petra Šištíka – 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř beze změn a chtěl zapomenout na nepodařený první poločas. Ostravice hrozila po většinou z akci po rohových kopech nebo místy zrychlenými brejky. Čím rychleji ubíhaly minuty do konce zápasu , tím jsme se více a více dostávali do vyložených šancí. Ostravice v závěru odpadávala a tak jsme se snažili navýšit skóre. Bohužel jsme už branku nepřidali, nutno říct, že branky visely ve vzduchu. Ať už po šancích agilního Martina Peška, který hýřil aktivitou nebo po vyložené šanci Čuby. Do konce se již nic podstatného nestalo a tak jsme mohli přidat na bodový účet další 3 body a pokračovat v domácí neporazitelnosti. FKS FOREVER !!!

autor: Juklinho