FK STAŘÍČ 3:2 (0:1) Odry

21.02.2009 21:15

Čuba(Halama)- Dvořák,Mec,Janota,Bernklau- Váňa (C), Pešek, Jukl, Bittner- Volný, Halama(Čuba)

Střídali: Koza

Ve 4. kole přípravného turnaje nás čekalo mužstvo z Oder. Znova nás potrapila účast na zápase!!! Opět chyběl golman, ale na celé utkání!!! Tentokráte jsme se už ale nechtěli nechat zahambit a tak i přes marodku jsme chtěli konečně bodovat naplno. V brance se na první poločas usadil Dan Čuba a nutno podotknout, že jeho výkon nebyl špatný, zavzpomínal tak na staré žakovské časy strávené v brance. Podmínky byly stížené počasím, které v posledních dnech panuje, po celý zápas hustě sněžilo a ze hřiště se postupem času stávala jedna velká zasněžená plocha. Úvod se nám již tradičně nevyvedl, než jsme se rozkoukali, soupeř z Oder už přebral otěže zápasu. Rychlé narážečky na krátko nám dělaly problémy. Kolem 25. minuty jsme inkasovali. Jestli se ptáte jak? tak opět po standardní situaci. Kdy ze šestnáctky Odry rychle zahrály standardku do šibenice a vedly 0:1. Do poločasu jsme však měli vést my, jelikož po dvou šancích Pepy Volného, z toho jedné 100% jsme ani nevyrovnali.

Druhý poločas byl ve stylu pozičních změn. Do hry se z branky dostal Dan Čuba, který přenechal své místo do té doby agilnímu Petru Halamovi. Proběhla i rošada mezi Petrem Juklem a Jirkou Váňou a již v první půli musel na hřiště taky David Koza, který vystřídal laborujícího Davida Bernklaua. Druhý poločas již tradičně přinesl z naší strany konečně fotbal. K obratu skóre vybídl mířenou střelou Tomáš Bittner 1:1. Jenže v zápětí jsme kapitulovali po chybě Tomáše Dvořáka, který špatně přihrál Alešovi Mecovi a gól byl na světě 1:2. Pak přišla pasáž spalování šanci nejprve se prohnal Petr Jukl po pravé straně hřiště, aby odcentroval na volného Jirku Váňu, který hlavou přestřelil. Dale jsme se osmělili i k střelám z dálky, kdy v krátkém sledu pálili Martin Pešek, Pepa Volný a Tomáš Bittner. Pak opět Petr Jukl vyvezl míč našel nabíhajícího a zcela volného Martina Peška, který vypálil, golman hostí míč vyrazil k osamocenému Pepovi Volnému, který ve skluzu neproměnil další 100% šanci. To už se blížil konec zápasu, když se v šestnástce dostal k odraženému míči Petr Jukl udělal kličku a byl podražen - jasná penalta! Na značku pokutového kopu si míč postavil Aleš Mec a s přehledem proměnil 2:2. Po tomto gólu se soupeř z Oder už na moc nezmohl a dokonce v samotném závěru chyboval. Když golman hostí špatně odkopl a Pepa Volný vyběhnutého golmana bezproblému přeloboval 3:2. Nakonec jsme se konečně mohli radovat z prvních 3 bodů na turnaji, jen tak dál!!! FKS FOREVER