20.09.2009 11:25

Branky: 2x Volný, 2x Šištík, Janota, Čuba

Holinka - Váňa (C) (Čuba), Mec, Janota, Bernklau - Jukl (Weissmann), Pešek, Urbiš (Strakoš), Hendrych - Volný, Šištík

Náhradníci: Čuba, Weissmann, Strakoš, Ševčík

V sobotu 19. září přivítalo mužstvo FK Staříč na svém stadionu Pod Okrouhlou soupeře z Příbora. Naši hráči byli pasováni do role favorita a svoji roli zvládli na jedničku. Ale hezky popořádku.

Z nepovedeného utkání z Tiché neměl trenér Pešek k dispozici zraněné Jakuba Vojkovského a Tomáše Bittnera. Dále také nemohl počítat s Lukášem Kuchtou, Michalem Šimkem a Filipem Vojkovským. I přesto vyběhla na trávník velice silná jedenáctka s tradičním rozestavením 4-4-2 s útočným pojetím hry. Hosté nastoupili s rozestavením 4-5-1 s hlavním úkolem rychle neinkasovat a hrát zezadu na jistotu.

Domácí v prvním poločase útočili zleva doprava z pohledu hlavní tribuny, tudíž druhý poločas útočili na domácí branku, kde mají tak velkou podporu fanoušků, které podlehlo již v OP mnoho soupeřů. Hned po hvizdu hlavního rozhodčího Václava Kantora začal Juklik tradičním pokřikem  „Grumy Staříč grumy!!!!!

1.min: domácí obrana měla strach převzít si balon od brankáře Holinky, ten špatným odkopem našel pouze útočníka hostí, který se řítil do slibné šance, kterou ale vyřešil špatně

4.min: Mec z vlastní poloviny poslal dlouhý míč za obranu na nabíhajícího Šištíka, který si načechraný míč krásně zpracoval a technickou střelou k pravé tyči poprvé rozesmutnil hostujícího brankáře 1:0

5.min: to trenér Pešek ukázal že má stále perfektní postřeh, když chytil balón, který nebezpečně směřoval na domácí lavičku a zachránil tím všechny osoby na ní včetně mě :D

6.min: domácí presingem vybojovali míč u rohového praporku, hned jej poslali do vápna, kde na něj bohužel v dobré pozici nedosáhl Pešek a po menším závaru už jenom lehce do rukavic brankáře hlavičkoval Hendrych

8.min: hosté znovu ztratili míč na vlastní polovině, ten se dostal k Hendrychovi, který milimetrovým pasem našel Šištíka a ten tváří v tvář brankáři vystřelil pouze do boční sitě

10.min: asistent rozhodčího Karel Kantor zvednul našemu útočníkovi správně ofsajd, což Mec ze své pozice stopera viděl opačně a samozřejmě daleko lépe a komentoval to slovy „ ale néééééééé“ :D :D

12.min: Urbiš kolmou přihrávkou vyslal Volného, který poprvé v dobré příležitosti vystřelil jen vedle branky

13.min: soupeř byl faulován na naši polovině, což znovu neuniklo Mecovi a ten to znovu komentoval stejným výrokem „ ale néééééé“ :D :D :D

14.min: Jukl ostřejším zákrokem poslal soupeře k zemi a vidí jedinou žlutou kartu zápasu. Z následného kopu pro naši branku žádné nebezpečí nevzniklo

15.min: Váňa poslal perfektní balon po lajně, kde si ho zpracoval kouzelný Jukl, kličkou do středu se zbavil dotírajícího obránce a levačkou hezky vystřelil k bližší tyči, kde ale dobře zakročil brankář a zkazil Juklovi radost

17.min: po autu si převzal míč Šištík, téměř neatakován se s ním dostal až do vápna, kde vystřelil ale k nelibosti domácích fandů netrefuje bránu

18.min: Janota pobavil domácí fandy akrobatickým zákrokem, téměř vzápětí ale fauluje a hostům tím nabízí zahrávání slibného přímého kopu z 25m, což uvítal Holinka v domácí brance, protože doteď nemusel řešit vůbec žádnou ošemetnou situaci a vcelku se nudil. Střela mířila jen kousek vedle branky, což Holinka, jak bývá jeho zvykem, jistil s grácií :D

20.min: v této minutě se zrodila úžasná akce s ještě úžasnějším rozuzlením J. Lukáš Janota založil útočnou akci, kterou hosté odvrátili na roh. Celá lavička vidí jak Lukáš jde na roh zkusit štěstí a slovy „ akci jsi založil, tak si běž dát gól“ mu přidává do žil adrenalin. Roh kope Hendrych a napoprvé trefuje jen pouze prvního hráče, který míč trošku nešikovně vrací zpátky na roh. Napodruhé se to samé podaří brankáři. A jak se říká, do třetice všeho dobrého, tak se to do puntíku vyplnilo a kdo jiný než Lukáš Janota vyskočil na třetí roh nejvýš a uklidil ho do brány. Tento gól hrozně potěšil domácí lavičku, která to takhle předpověděla. 2:0

26.min: to Staříč ukázal jak nebezpečný a rychlý má přechod do útoku. Váňa dovoleným způsobem zatlačil při zpracování míče na soupeře, ten mu odskočil a na vlastní polovině se ho zmocnil Mec, neváhal a dlouhým kopem vyslal do ideální pozice Volného, který se řítil sám na brankáře a Grande Pepe si s takovými situacemi umí poradit a technickou střelou zvýšil na 3:0. Je třeba vyzdvihnout to, že samotná akce od získání míče až po vstřelení gólu netrvala ani 10sec.

32.min: hosté i za takového nepříznivého stavu se zachovali fair play a jeden z jejich hráčů se přiznal, že míč do zámezí šel od něho, za což jim patří náš POTLESK

35.min: Pepa Volný spaluje další stoprocentní šanci, kterou mu chytrou přihrávkou připravil Peťa Šištík, který sám sebe nazývá MOZKEM týmu, o čemž nás hlavně v druhém poločase několikrát přesvědčil :D

37.min: hosté vedli míč po pravé straně, nebezpečným stříleným centrem chtěli ohrozit Holinku a ten, ačkoli vychladlý, míč s jistotou chytá

38.min: to se k dalekonosné střele nadechl Mec a jeho projektil z dobrých 30m příborský gólman pouze před sebe vyrazil, míč doběhnul Volný, ale místo střely z jedné volil zpracování a následnou kličku, kterou se už dostal ze slibné pozice

40.min: a síť branky blíže k Okrouhlé se zavlnila počtvrté. Hosté znovu nedokázali pořádně odkopnout míč. Toho se na hranici šestnáctky zmocnil Urbiš a ačkoli se mu střela vůbec nepovedla, tak na nejistého brankáře Příbora to stačilo 4:0

42.min: a Aleš Mec potřetí :D. Tentokrát z vlastní poloviny zase nejlépe vidí, že míč přešel brankovou čáru u příborské branky a snažení Jukla bylo tedy zbytečné

První poločas skončil vedením FK Staříč 4:0. A musíme podotknout že naprosto zaslouženě. Celý tým za první poločas zaslouží pochvalu, obrana byla jistá, záloha tvořivá a útočníci zakončovali. Zdržuju se pouze hodnocení Dana Holinky, protože míče se dotknul všeho všudy 5krát. O poločasové přestávce jsme mohli vidět exhibici Aleše Verbíře Mece, který míč udržel na kopačce úžasných 5sec :D. Do druhé půle nastoupil do útoku Strakoš a na pravý kraj zálohy Čuba. Do středu zálohy se stáhnul mozek Šišťa :D

47.min: hned na začátku protáhnul hezky mířenou střelou Pešek už náhradního brankáře hostí. Poté následoval náš roh, který kluci rozehráli nakrátko a který skončil tak jak většina rohů nakrátko končí a to brejkem Příbora :-P

48.min: a poprvé o sobě dává vědět Strakoš, který po suprovním centru zakončuje hlavou pouze metr vedle levé tyče

49.min: úvodní tlak FK Staříč nepolevuje, po pravé straně hezky zatáhnul míč Čuba, nacentroval na penaltu kde bohužel Pepa Volný míč netrefil

53.min: hosté využili možnosti střídat a snažili se vykřesat aspoň malinkou jiskřičku naděje na zkorigování výsledku. To ale odmítl Dan Čuba, který gólem na 5:0 zatloukl poslední pomyslný hřebíček do rakve Příbora :-P. A v tento moment bylo prakticky rozhodnuto.

63.min: lehce nakopnutý Jukl střídá Weissmanna, který plný sil vlítl na hřiště doslova jako uragán J

66.min: před naším rohem se konečně ozvaly i domácí ULTRAS, což vyhecovalo Weissmanna, přeskočil svého strážce a hlavičkou se málem fanouškům odvděčil gólem. Bohužel branku minul o pár centimetrů.

68.min: Čuba znovu utekl po pravém kraji, přesně odcentroval na Dáju Strakoše, který bohužel nedokázal v jasné pozici uklidit míč do prázdné brány

V těchto chvílích hra trochu ztratila na kráse. Mohli jsme vidět dost nepřesností na obou stranách.  Hosté vyráželi do útoků ve 2, maximálně 3 hráčich, což naši obraně nemohlo přinést žádné potíže. A i naše hra dopředu ztratila na agresivitě a soustředili jsme se hlavně na držení míče.Za zmínku stojí snad jen jeden ojedinělý zákrok a to skluz Aleše Mece J.

78.min: konečně se osmělili i hosté, pár našich hráčů se zapomnělo vepředu a proto se řítili 3 na 2 naše obránce. Hráč s míčem, ale místo přihrávky na volné spoluhráče volil sobecky střelu, kterou náš obránce zblokoval

82.min: Marek Hendrych poslal míč do vápna, v první moment to vypadalo, že si pro něj dojde brankář hostí, ale to by nemohl být na hřišti Pepa Volný, který se vyšperkoval do neuvěřitelné výšky a krásně předskočil brankáře a hlavou vstřelil svůj druhý gól v zápase 6:0.

To potěšilo diváky, kteří Pepovi bouřlivě zatleskali.

83.min: trenér Pešek vyslyšel přání Aleše Mece a poslal jej místo Pepy na hrot. To vyvolalo vlnu udivení v řadách diváků, na kterou ale jeden nejmenovaný domácí funkcionář reagoval slovy „ nebojte Aleš gól dá, ne nadarmo se říká: čím blbší sedlák, tím větší brambora“ :D :D

89.min: a to čeho se bál nejvíce Dan Holinka se naplnilo. Hostující útočník si zařval, jeden jeho spoluhráč mu pustil mezi nohama balon a on sám proti Danovi se nemýlil a vstřelil alespoň čestný úspěch 6:1

Na další útok z naší strany už nebyl čas a tak utkání skončilo zcela zaslouženě 6:1. Domácí hráči se před vlastním publikem ukázali v perfektním světle a svou hrou divákům rozdávali radost. Těch se nakonec na stadionu sešlo 140. Teď už je třeba myslet na další utkání, kdy zajíždíme na půdu velmi kvalitního Suchdolu nad Odrou. Držme klukům palce, ať protrhnou šňůru neúspěchů ve venkovních zápasech a konečně nepojedeme domů s prázdnou.