FK Staříč „B“ vs. Nošovice 2-1(1-1)

26.08.2011 16:49

Branky: Ondra Merta, Daniel Zátopek - Šebesta

Sestava: Jiří Pikora, Petr Řehák( 60 Koza), Martin Blahuta „C“, Daniel Čuba, Bernklau David (70 Wiedermann Juraj), Ondra Merta, Vrtný Roman, Kolář Ivoš, Knězek Lukáš(45 Kolek Michal), Rada Tomáš, Zátopek Daniel

Svěřenci trenérské dvojce Strakoš + Blahuta (tentokrát si role přehodili – D. Strakoš zraněn), přivítali před početnou diváckou kulisou dosud neporažené Nošovice ( netají se postupovými ambicemi) ! První šanci si vytvářeli hosté, ale nebezpečně zahrozil už v 8 minutě po rohovém kopu Vrtného R. – Tomáš Rada, bohužel netrefil hlavou přesně jak chtěl bezprostřední blizkosti branky hostujícího Kukučky. Probíhá 20. minuta a hosté se ujímají vedení, na centr z trestného kopu nejlépe naběhl osamoceného Šebestu. Ve velkém vedru se hrál pohledný fotbal, šance na obou stranách mařili výborní brankáři Pikora z FKS „B“ a Kukučka na straně hostů. Domácím se přece jen za velkou bojovnost dostalo zasloužené odměny, nejmenší hráč na hřišti Merta Ondra ve 40 minutě hlavou vyrovnal 1:1 !

Do druhé půle vystřídal nevýrazného Knězka dorostenec Michal Kolek a hra FKS „B“ se zlepšila, přicházely šance, ale Zátopek, Rada a z trestného kopu Blahuta nepřekonali gólmana hostů!

I Nošovice se nechtěly smířit pouze s remizou, ale Pikora míč za svá záda nepustil. Na hřiště už chyběli zranění obránci Staříče Řehák P. ( tržná rána očního víčka – 4 stehy ) a Bernklau (kotník), které nahradili výborně hrající Wiedermann Juraj a David Koza.

Když už to vypadalo na dělbu bodů, tak v 85 minutě hasil Blahuta nebezpečnou situaci Nošovic dlouhým odkopem, Rada výborně přebral míč a předložil tutovku Zátopkovi, který se tentokrát nemýlil 2:1 !

Takticky hrající Staříč „B“ si už vítězství pohlídal a připravil tak Šošovicím první porážku v sezoně 2011/12. V neděli nás čeká derby s Chlebovicemi, které jsou zatím bez porážky.

Martin Blahuta ( hrající trenér) : „jsem rád, že jsem u tohoto cenného vítězství mohl být přímo na hříšti. Celý tým příkladně bojoval a všem patří velký dík!“

Dalibor Strakoš (zraněný hrající trenér): „těšil mě bojovný přístup všech přítomných, nasazení do poslední minuty a chuť hrát pohledný fotbal, doufám že podobný výkon budeme předvádět i nadále a sbírat cenné body. Musím vyzvednout kvality ještě hrajícího dorostence Michala Kolka, který byl velkým přínosem a snad bude vypomáhat i nadále“