FK Staříč - Nošovice, 3:2, (1:1)

21.08.2018 06:43
Po letní přípravě ...., čtyřech utkáních .... a zázraku v poháru ...., jsme přivítali aspiranta na postup do 1.B. třídy, čtvrtý celek OP v minulém ročníku celek Nošovic, které trénuje Radim Nikl. Z úspěšné pohárové sestavy vypadli potrestaný brankář Smetana, dva „svatebčané“ Jukl s L.Baranem, a pracovně vytížený  Vandas. I přes tyto citelné ztráty jsme se s tím vypořádali skvěle i díky na poslední chvíli získané posile z Palkovic Patriku Burdovi.
               Druhá posila z Palkovic Matěj Svobodník začal své působení v FKS skvěle, už po třech minutách vstřelil po přihrávce Trčky úvodní branku sezóny 2018/19 a Staříč v nových dresech vede 1:0.A přitom už o minutu dříve mohli jít do vedení hosté,ale střelu Lastovičky výborně vyrazil mladíček v naší brance Tomáš Vavříček. A v desáté minutě opět náš golman zneškodnil šanci Zahradníčka. Naše nově složená útočná dvojice Svobodník – Quitt si vypracovala v patnácté a devatenácté minutě  dvě gólovky, ale ani jedna střela neskončila gólem, byť Quittova patička zvedala diváky ze sedadel. Ve 21.minutě se už Kaulinec gólově prosadil, jenže z ofsajdu, který odmával AR1 Šašinka. A přišel trest, 24.minuta,špatně pokrytá standartka a Zahradníček hlavou srovnává na 1:1.Do poločasu se už skóre nezměnilo, přitom Trčka trefil břevno, Svobodník v koncovce selhal a Trčka se proti brankáři Klimczkovi neprosadil.
    Trenér Blahuta nebyl s poločasovým výkonem spokojen a sáhl pro jednu změnu, Quitta nahradil Kolář, Burda se posunul do středu zálohy a Kaulinec putoval na svůj tradiční post v útoku. A úvod druhé půle vyšel Staříči skvěle, 48.minuta Musálek 2:1, 49.minuta Trčka 3:1.Kontaktní branku Nošovic po chybě kapitána Michny mohl v 56.minutě vsítit hostující Lastovička, ale mířil těsně vedle. Branka Nošovic přeci jen přišla, v 78.minutě se báječně trefil Lastovička 3:2. V závěru zápasu jsme se třepali o vítězství, ale to jsme nesmírnou obětavostí, důrazem a taktickým výkonem uhájili. Když v čase 95:11 foukl rozhodčí Němec naposledy do píšťalky, propukla v ochozech radost na straně domácích příznivců a smutek u příznivců hostů. Nestranný fanoušek se musel bavit, viděl zajímavý zápas a 5 krásných branek. V dalším kole zajíždíme do Kozlovic, které vyhrály v Neborech 5:0, i další zajímavé výsledky v tomto kole ( Bukovec : Lískovec 4:9. Písek : Baška 6:1, Hukvaldy : Metylovice 4:1) ukazují, že tento ročník OP bude velice zajímavý.
Martin Blahuta: „ Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně, sice jsme vstřelili brzy branku, neproměnili řadu šancí, ale nebyl jsem s poločasem vůbec spokojený. Tak trochu jsem to čekal, v úterý vítězství v poháru a zase jsme létali v oblacích.Druhá půlka byla z naší strany bojovnější, soupeř byl více na míči, ale takticky jsme to zvládli. Bylo to vydřené vítězství, ale o to cennější. Na úvod sezóny nás zřejmě čekají ti nejlepší soupeři ( Kozlovice, Palkovice, Lískovec ) a tak jsem moc rád, že máme silné Nošovice za sebou a kluci si zaslouží uznání. Těší mě, že jsme toto vyhecované utkání zvládli bez karetního trestu, protože v přípravě jsme víc kecali než hráli! I případné tresty za zbytečné karty jsou asi varováním, nikomu se asi nechce ztratit místo v sestavě a běhat na rozhlednu . Už sestava na Kozlovice bude oříšek, vždyť nám dnes chyběli Smetana, Jukl,Vandas, L.Baran a bohužel asi dlouhodobě je zraněný Jurek. Posily z Palkovic se vyplatily a jsem rád, že se to nakonec dořešilo!“
Branky  :      3. Svobodník ( Trčka)            1:0
                  24. Zahradníček ( Musálek )    1:1
                  48. Musálek ( odražený míč)    2:1
                  49. Trčka ( Svobodník )            3:1
                  78. Lastovička                         3:2
Rozhodčí :  Němec –Šašinka, Somr