TJ Sokol Palkovice 1:4 (1:2) FK STAŘÍČ

Branky: 2 Volný, Mec, Strakoš

Kuchta- Jukl (Koza), Mec (C), Janota, Bernklau - Čuba (Weissmann), Pešek, Hendrych, Vojkovský - Šištík, Volný (Strakoš)

Náhraníci: Koza, Weissmann, Strakoš

V 10. kole jsme zajížděli do Palkovic. Tohoto soupeře nemáme obzvlášť na jeho hřišti rádi. Příjemným překvapením byla plocha, která byť byla plná nerovnosti připomínala kvalitní travnatý povrch, který v Palkovicích už dlouho nebyl k vidění. Všichni jsme věděli jak důležitý zápas nas čeká a tak jsme nechtěli nechat v Palkovicích ani jediný bodík. Museli jsme se obejít bez marodů golmana Dana Holinky (záda) a kapitána Jirky Váňi (nemoc), naopak se po dvou týdnech vrátil do sestavy Petr Jukl. Vstup do zápasu nas nezachytil v ideálním rozpoložení a paradoxně o nic hrající soupeř byl plný síly znepříjemnit Staříčí cestu za vysněným cílem. Palkovice byly pohyblivější a nebezpečnější. Od 10. minuty nám navíc začala hořet pravá strana hřiště kde operovala dvojice Čuba - Jukl, hlavně druhý jmenovaný od 15.minuty odešel fyzicky a později i psychicky. A Palkovice hrozily dál z pravé strany a středem jsme nebyli schopni zachytit útoky domácích hráčů. Jako by nám důležitost zápasu svazovala nohy. Kolem 20. minuty jsme se dostali do brejku, Petr Šištík se probil do šestnáctky a byl faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. To vyvolalo nevraživost hráčů Palkovic a místních fandů až do konce zápasu!  Míč si postavil kapitán Aleš Mec a bez větších problémů proměnil - 0:1. Bohužel tento gól nám klid na kopačky nepřinesl. Naopak Palkovicím se brzy podařilo srovnat stav zápasu 1:1, v tu chvíli se nepochopitelně rozhádal celý tým, což hře našeho týmu rozhodně nepřispělo. Naštěstí se nám povedla paradní akce kdy skvělou práci udělal Petr Šíštík zatáhl míč do lajny a pod sebe narazil Pepovi Volnému, který tyto akce umí s přehledem proměňovat - 1:2.

Po bouřce v šatně, která byla na místě jsme nastoupili se dvěma změnami Petra Jukla nahradil David Koza a Dana Čubu, Tomáš Weissmann. Druhá půle už přinesla zlepšenou hru našeho mančaftu. Každý jakoby si uvědomil, že cíl je na dohled a je třeba pro něj zabojovat. V druhém poločase, jistě zachytal náhradní brankář Lukáš Kuchta a když se ke zlepšené hře přidaly i góly vypadalo to, že si odvezeme kýžené vítezství. Třetí gól jsme přidali po standardní situaci kdy míč po odrazech doputoval až k Pepovi Volnému a ten přidal velice důležitý třetí gól - 1:3. V závěru tekly nervy jak samotným hráčům Palkovic, tak i jejich divákům, kteří častovali naše hráče různými nadávkami. Na posledních dvacet minut naskočil i podzimní žolík "Necid" Dalibor Strakoš a že dávat góly pořád umí všem ukázal paradní pumelenici na vzdálenější tyč - 1:4. Nakonec po zlepšené hře v druhé půli si odvážíme z Palkovic cenné vítězství, nutno říct, že v zápase byla k vidění i kuriozita, jelikož hráč soupeře dohrál zápas se dvěma žlutými kartami. V sobotu nastoupíme k poslednímu domácímu zápasu letošní sezóny a pokud zvítězíme, můžeme se radovat z postupu, proto apeluji na diváky poďte nás povzbudit a případně si užít radost z postupu!      FKS FOREVER !!!

autor: Juklinho