28.09.2009 18:24

Branky: Šištík

Holinka – Váňa © - Mec – Janota – Bernklau – Šimek – Pešek (64´ Hendrych) – Urbiš – Vojkovský (78´ Koza) – Volný (83´ Strakoš)  - Šištík

V sobotu 26.září jsme vyrazili na půdu Suchdolu nad Odrou s velkým očekáváním a s vidinou prvních bodů z venku. K tomu nám měl pomoct autobus „ parník“ a také početná divácká kulisa, která nás doprovodila. Uvítalo nás slunečné počasí s teplotou kolem 25°C. Na hřiště proti sobě nastoupila dvě kvalitní a fotbalová mužstva, tedy vše nasvědčovalo tomu, že diváci uvidí kvalitní podívanou.

Pro toto utkání trenér Pešek nemohl počítat stále počítat se zraněnými Vojkovským J. a Bittnerem, a dvěma marody Juklem a Weissmannem. Naopak do sestavy se vrátili Vojkovský F. a Šimek. Kluci měli za úkol si hlavně zahrát fotbal, hrát zezadu trpělivě a vyrážet k našim drtivým brejkům. A taky vybojovat už nějaký ten bodík :D.

Ještě než utkání začlo, které jako hlavní rozhodčí řídil p. Knoll z Tiché, musím poukázat na to, že jako velký vzor pro mladé kluky se ukázal Dan Holinka, který na srazu byl jako první a to dokonce 20 min předem. Díky DaneJ

Jestli se divák těšil na strhující podívanou hned od prvních minut, tak byl na omylu. Hra v prvních minutách byla velmi rozpačitá. Přihrávkám chyběla přesnost i myšlenka, hráči se báli s balónem cokoli vymyslet a alibisticky jej odevzdávali dál.

12.min: první přímá střela na bránu v podání Michala Šimka

13.min: David Bernklau vybojoval míč, založil brejk, bohužel trošku nepřesnou přihrávkou a Fifa nakonec zakončil vedle

16.min: akce po ose Mec-Bernklau-Vojkovský-Šištík zakončena Martinem Peškem střelou nad

23.min: tentokrát se střelou prezentoval Martin Urbiš, bohužel taky vedle

26.min: první střela hostů, na penaltě se otáčel hostující útočník tísněn obráncem, ale slabou střelou Dana nepřekvapil

27.min: Šíma perfektně vyslal Fifu, který zatáhl míč k lajně a přízemním centrem na první tyči našel Šišťu, který levačkou zakončil do levého růžku 1:0

30min: tvrdá střela hostů, naštěstí pro nás mířila jen doprostřed

32.min: zbytečná ztráta míče Martina Peška, který se snažil na naší polovině obejít hned dva protihráče, skončila jen střelou vedle Danovy branky

37.min: Fifa nedošáhl v ideální pozici na přihrávku od Šišti, dostal se z úhlu, odcentroval a v šestnácte si míč snažil zpracovat Šíma. Bohužel mu to chvilku trvalo, protihráč mu míč vzal a všechno skončilo faulem Michala

40.min: ŽK Šimek

První poločas moc hezkého fotbalu nepřinesl. Sice jsem měli územní převahu, domácí nepustili ani do jedné vyložené šance, ale ani my jsem si jich moc nevytvořili. Téměř jsme neviděli akce po zemi, 3 až 4 přesné přihrávky po sobě a když už ano, tak vždy z toho byl závar před suchdolskou brankou. Většina našich útoků směřovala dlouhým míčem na naše útočníky, kteří to v těchto situacích nemají lehké. Od obrany chyběla snaha si zahrát fotbal, chtít přihrávku a při odkopech od branky ukázat Danovi dej mi to do nohy a nejen to nakopni dopředu. Jediný kdo se trochu vymykal byl David Bernklau, který několik akcí založil a podporoval naše útočné snažení. Bohužel když už se stalo, že obránci měli míč na kopačce a dívali se komu to dát, tak zase chyběl pohyb zálohy, která by si přišla pro míč do nohy. Každý náš pohyb směřoval jen dopředu, nikdo si neseběhl zpátky pro balón, nikdy kdo by chtěl balon do nohy a zahrát si s nima trošku bago. Proto obráncům kolikrát nezbylo ani nic jiného než dát dlouhý balon. A taková hra je většinou jen na náhodu a když balon neodvrátili urostlí střední obránci domácích, tak si pro něj přišel brankář. Musím podotknout, že každou šanci, každé ohrožení branky Suchdolu vzniklo po akcích po zemi a pár přesných přihrávkách nebo rychlých brejcích a ne jen z bezduchého nakoupnutí míče co nejdál od naší branky.

46.min: máme rozehrávku před druhým poločasem a ani nevíme jak, letí střela na naši branku. Tato situace jakoby předurčila celý druhý poločas

49.min: Šišťa vyzkoušel pozornost brankáře střelou doprostřed

56.min: David skluzem čistě vypíchl míč suchdolskému útočníkovi, ten přepadl přes jeho nohy a to byla voda na mlýn pro rozhodčího Knolla, který z ničeho nic pískl penaltu. Hned byl zavalen sprškou nadávek a osočení, za které se nám jen vysmál přímo do tváře a jakoby naznačoval že to není konec jeho umění 1:1

63.min: ŽK David Bernklau

66.min: roh hostů a jejich obrovská šance, hlavička míří naštěstí jen nad

71.min: znovu po rohu se míč od Lukáše Janoty odrazil na naší branku. Měli jsme obrovské štěstí že jen přímo do Dana Holinky.

72.min: Šišťa faulován velmi nešetrně a domácí hráč po zásluze viděl ŽK

73.min: a rozhodčí nám neposkytnul výhodu ve hře, už když se Šišťa otáčel na šestnácte a chystal se na střelu

75.min: naši kluci špatně vyřešili nadějnou situaci, Šima nepřesně přihrál na Fifu, který už potom taky nedokázal dostat míč do vápna na zcela volného Volného :D

77.min: Šišťa utíkal s balonem do otevřené obrany hostů, na půli si udělal kličku obránci, který ho jasně fauloval ve velmi se slibně se rozvíjející situaci. To bylo ale rozhodčímu jedno a hráči nedal ŽK ani mu nešel důrazně domluvit.

80.min: domácí trefují břevno naší branku, znovu štěstí stálo při nás

82.min: Šíma se dostal k míči asi 20m od branky a bohužel neviděl kousek napravo od sebe v lepší pozici Pepu Volného, který by byl v jasné gólové příležitosti a bohužel jen zakončil nad branku

84.min: Šišťa znovu velmi nešetrně faulován, v zápase už po několikáté, a znovu bez jakéhokoli trestu pro faulujícího

86.min: ŽK Mara Hendrych

89.min: Urbi znovu střílel a bohužel znovu jen nad

Další gól jsme už neviděli a tak utkání skončilo 1:1. Viděli jsem utkání naprosto odlišných poločasů, zatímco v prvním poločase jsem to byli my, kdo diktoval tempo hry, tak v druhém jsme naprosto odpadli a hosté si vytvořili daleko více šancí než my. Hosté srovnali v druhém poločase naprosto zaslouženě a nic na tom nemění to, že gól dali z vymyšlené penalty. Pro FKS je bod ze Suchdolu určitě cenný, což se také projevilo na oslavách během cesty zpátky. Chci také pochválit všechny cestující z „parníku“ , že se zúčastnili akce 20 a o pitný režim během cesty zpátky nouze nebyloJ